5 jó megközelítés, mely a SZABADSÁG felé visz

2017.11.27

Ebben az írásban nem a határok nélküli anyagi javak megszerezésének mikéntjéről írnék, és a benne való dőzsölés elérésének technikájáról, -mert ahhoz nem sokat tudok hozzátenni - a lényeg sokkal inkább az számomra, hogyan lehet belső korlátaidat úgy átlépni, hogy lehetőségeidet végtelennek érezd.

Az a példa jutott eszembe, hogy amikor a sportoló versenyre készül, sosem feltételezi azt, hogy nem tudja megdönteni eddigi csúcsát, hiszen akkor el sem kezdte volna a versenysportot. Hisz abban, hogy képessége korlátlan. Együtt él a tudattal, és átlép azon a korlátozó hiedelmen,  hogy néha lesznek fizikai fájdalmai is, melyek testében fognak jelentkezni.  Így van  ez egyéb dolgokkal is, ami szellemi vagy lelki vonatkozású dolog. Ha szeretnénk életünk bizonyos területein önmagunk lenni, és igazán szabadnak érezni magunkat, (megj. a szabadság fogalma mindenkinél egyéni),  előbb utóbb saját félelmeink megmutatják magukat, mintegy gyógyulásra várva. Ezeket elménk kifogásként gyártja (pl. nem vagyok elég jó, nincs elég időm, ez vagy az nem nézné jó szemmel, nincs elég pénzem, mit szól ehhez akárki, stb.).

Összegyűjtöttem neked 5 jó dolgot, mely segíthet, ha támogatásra van szükséged egy nagyobb horderejű lépéshez.  Ezek a dolgok általában mindegyikünknél előkerülnek, ha ki akarunk törni a megszokott nem működő mókuskerékből.

1.  "Semmi sem jó vagy rossz önmagában, csupán a gondolkodás teszi azzá." (Shakespeare) - egyszóval az élet dolgai semlegesek, teljesen felesleges felkészülni előre arra, ami nincs is jelen. Ha előre számolunk a legrosszabbal - mint ahogy azt társadalmunk teszi, - egy ijesztő téveszme fog megjelenni előttünk terveinket illetően, mely csak akadályoz abban, hogy a jó pillanatban a megfelelő energia legyen velünk.

Egyszóval légy éber, ne programozd a nem jót!

2. Mindenki saját maga érzi, hogy mi jó neki. Ha nem vagy elég határozott, és folyton támogatást és visszaigazolást kérsz terveidhez, még csak félúton vagy tökéletes felé. A társadalomnak van egy "jól" kialakult nézete mindenről, ezzel úgyis szembe fogsz találkozni. Ez jó eséllyel nem segít téged, legtöbbször inkább hátráltat.

Egyszóval légy határozott, és te tudd nagyon, mi a célod.

3.  Ahhoz, hogy SZABADOK lehessünk, akár munkahelyváltásról, egészségi állapot jobbra fordulásáról, vagy párkapcsolatról van szó, szükségünk van arra, hogy mi magunk is tudjuk azt, hogy milyen végső igazsággal, előnnyel jár nekünk, ha egy új irányba elindulunk.

Egyszóval lásd a saját IGAZAD megingathatatlanságát.

4. Mindennek korlátja a félelem, melyet mi magunk állítunk az utunkba egykor. A félelem kiindulópontja az elmében van. Ha ezt tudjuk, egyféle kívülálló megjelenőként tekinthetünk rá, és megtanulhatjuk üzeneteit nem túl komolyan venni.  Ha végiggondoljuk ezek tárgyát, a legtöbb esetben teljesen alaptalanok, és valami múltbeli történés jelenléte által él csak bennünk. A félelem ellentéte nem a bátorság, hanem a félelem nélküliség.

Egyszóval kételkedj gátló félelmeidben!

5. Akik megtanulnak dolgaikra semlegesen nézni, a középpontjukban maradnak, és elkötelezettségük az adott dolog iránt megingathatatlan, képesek lesznek egy minőségi életet élni, melyben előbb-utóbb átveszi a szerepét a kreativitás, az áramlás, és könnyedség is.  

Egyszóval maradj mindig középen, és felülről nézve szervezd életed!


Ollé Ági Inspirációk
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el